TURTMatta TURT Ø90 beige/vit
| Material fram | 100% polyester |
|---|---|
| Material baksida | TPE |
| Användning | Inomhus |
| Tvätt | Nej |
| Instruktion | Fläckar kan tvättas bort med vatten, Lösa fibrer eller ludd kan uppstå efter tvätt och användning |
| Blekning | Använd ej blekmedel |
| Torktumling | Får inte torktumlas |
| Strykning | Kan inte strykas |
| Kemtvätt och våttvätt | Tål ej kemtvätt |
| Diameter | 90 cm |
| Lugg höjden | 10 mm |
| Vikt framsidan | 850 g/m². |
| Vikt baksida | 850 g/m². |
| Totalvikt fram och baksida | 1700 g/m². |
| Färgningssätt | När ett tyg är garnfärgat är alla trådar färgade innan tyget vävs. Det innebär att vävda mönster kan ses från båda sidor av tyget och det gör färgerna hållbara. |
| Färg | Beige, Vit |
| Design | Mönstrad |
| Form | Rund |
| Miljö-och hälsointyg | Denna produkt är OEKO-TEX® STANDARD 100 certifierad. Det innebär att varje komponent är testad av oberoende OEKO-TEX®-institut och uppfyller strikta gränsvärden för skadliga ämnen. |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Lossnar trådar
Jättefin men lossnar trådar hela tiden så blir att slänga i soporna. Köp ej!
Namn: Josefin
Sieht toll aus, Qualität mangelhaft
Wie schon einige geschrieben haben, kann man schon nach kurzer Zeit einzelne Fäden vom Teppich lösen. Auch ein Faden, der die äußeren Kordeln hält löst sich. Dazu muss man sagen, das wir den Teppich gerade mal 1/2 Jahr haben und er bei uns nicht viel beansprucht wird. Der Kundendienst war per Mail sehr freundlich, hoffe nun auf die Mitarbeiter vor Ort.
Namn: A.h.
schade
Der teppich ist sehr schön aber auch sehr schlecht verarbeitet, er fusselt stark und die nähte gehen auf was wirklich sehr schade ist. Also das geld ist er nicht wert.
Namn: MW
Rossz minőség
Nagyon aranyos a design de sajnos szabad kézzel ki lehet belőle húzni a szálakat, mintha semmivel nem lennének rögzítve benne. Nem élne túl egy rendes porszívózást. Nagyon sajnálom mert igazán kellemes kinézete van. Vissza vittem és vissza kértem az árát.
Namn: Cora
Zadovoljni smo.
Zaodovoljni smo. Premekan i presladak. Isti kao sa slike.
Namn: Anja
Fusselt leider total
Ich hab mich im Laden total verliebt in das Design und er ist auch super flauschig. Aber schon nach wenigen Tagen hat er total gefusselt und wir haben die Flusen mittlerweile im ganzen Haus und an der Kleidung. Die Fäden kann man einfach mit der Hand rausziehen. Schade, dafür war er zu teuer.
Namn: M
total goldiger Teppich
Ich würde mich freuen wenn es den Teppich ein paar Größen größer geben würde. Unsere Tochter liebt ihn, da er total flauschig ist.
Namn: Silvana
Vredi para
Jako mekan, lak za odrzavanje.
Namn: Mj
Kobereček
Krásný kobereček do dětského pokoje.
Namn: I
Covor moale
Covorul este potrivit pt camera copiilor,moale si placut la atingere,se aspira usor si se incadreaza foarte bine in decorul camerei. Recomand!
Namn: Elena
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


