VEMMELEVSängram VEMMELEV m/förvaring 90x200 beige tyg
Storlek:
Tygklädsel. Med förvaringsutrymme och bas med hydraulisk lyftmekanism. Passar till skummadrasser 90x200 cm. Inkl. lamellbotten. Exkl. madrass. B100 x L210 x H102 cm
| Material | Skum, MDF-skivor består av mycket tunt skurna, trycklimmade träfibrer. |
|---|---|
| Sängram | MDF-skivor består av mycket tunt skurna, trycklimmade träfibrer. |
| Huvudgavel/fotgavel | Material: Skum, MDF-skivor består av mycket tunt skurna, trycklimmade träfibrer. |
| Sängsida | Material: Skum, MDF-skivor består av mycket tunt skurna, trycklimmade träfibrer. |
| Färg | Beige |
| Storlek monterad | Bredd: 110 cm, Längd: 217 cm, Höjd: 102 cm |
| Madrassstorlek | Bredd: 90 cm, Längd: 200 cm |
| Monteringsanvisning | Omonterat |
| Storlek omonterad | Bredd: 111 cm, Längd: 187 cm, Höjd: 32 cm |
| Bra att veta | Exkl. madrass, Passar till resår- och skummadrasser, Inkl. lamellbotten |
| Tillbehör | Hydrauliskt lyftmekanism |
| Vikt | 42 kg |
| Antal kolli | 2 |
| Miljö-och hälsointyg | Varor med denna märkning är tillverkade av en blandning av material från FSC®-certifierade skogar, återvunna material och/eller FSC-kontrollerat trä. Kontrollerat trä kommer inte från FSC-certifierade skogar, men kontrollen minskar risken för att materialet har oacceptabelt ursprung. Titta efter FSC-märkta varor i butik och online. |
| Max belastning | 110 kg |
| Förvaringsplats | Under madrassen |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Bekväm säng
Väldigt skön och bekväm säng köpte även min madrasser härifrån så nöjd med mitt köp rekommenderar denna sängen starkt
Namn: Busra
Bekväm och snygg
Konstruktionen ger en möjlighet att göra flertalet saker fel men efter att byggt den klart (2h) kändes det fint att lägga madrassen och bara njuta
Namn: Ismo
Sängram VEMMELEV 189
Jätte fin säng och bra detalierad att montera
Namn: Shani
Sänggram VEMMELEV 160
Jätte fin och enkel att montera
Namn: Shani
sängram VEMMELEV
Jag köpte sängram VEMMELEV med förvaring i storleken 180×200 cm i beige tyg och är mycket nöjd. Sängen är stabil, snygg och har praktisk förvaring. Kvaliteten är jättebra och den motsvarar verkligen mina förväntningar. Nu vill jag gärna köpa samma säng till min son i storleken 200×90 cm. Tyvärr ser jag att rabatten på 30 % gäller alla storlekar utom just 200×90 cm, vilket känns lite orättvist. Jag hoppas verkligen att ni kan erbjuda rabatten även på denna storlek, så att alla kunder får samma möjlighet.
Namn: Luwam Mussie
Nagyon szeretjük
Tettünk egy plusz filc anyagot középre, ahol a rácsok összeérnek, de lehet, hogy enélkül is teljesen csendes lett volna. Nagyon kényelmes, és minden szempontból megfelel az elvárásainknak. Egyedüli kivetnivaló az alsó ponyva rész, de ettől el tudunk tekinteni :)
Namn: Kornélia
Łóżko sypialniane
Kupiliśmy Jestem zadowolona Ładny kolor Duże A jak się dobierze dobry materac to i wygodne
Namn: Magda
muy bien
trae muchas piezas pero es fácil de montar, cuando busquéis las piezas… están dentro del cabecero!
Namn: alba
Tolles Bett
Habe das Bett vor einem Monat bestellt. Lieferung hat wunderbar geklappt. Als ich es mit meinem Vater aufgebaut habe ging alles super schnell und einfach. Es riecht nicht komisch. Es wackelt nicht ist sehr stabil. Bin sehr zufrieden und würde jedem das Bett weiterempfehlen.
Namn: Jennifer Jelen
Σκελετός κρεβατιού VEMMELEV μ/αποθ. χώρο 140x200 μπεζ ύφασμα
Καλη κατασκευή, σχετικά εύκολο στην συναρμολόγηση βήμα βήμα με τις οδηγίες, ελάχιστη απόκλιση εκατοστών ανάμεσα στις δύο πλευρές του αποθηκευτικού χώρου
Namn: Ευαγγελία Σι
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


