HAGTORNSängöverkast HAGTORN 200x220 beige
| Material | 100% polyester (20% återvunnen) |
|---|---|
| Tvätt | 30°C skontvätt |
| Blekning | Använd ej blekmedel |
| Torktumling | Får inte torktumlas |
| Strykning | Kan inte strykas |
| Kemtvätt och våttvätt | Tål ej kemtvätt |
| Instruktion | Tvätta alltid med liknande färger |
| Storlek | Bredd: 200 cm, Längd: 220 cm |
| Vikt | 260 g/m². |
| Färgningssätt | Färgat |
| Design | Enfärgad |
| Färg | Beige |
| Miljö-och hälsointyg | Denna produkt är OEKO-TEX® STANDARD 100 certifierad. Det innebär att varje komponent är testad av oberoende OEKO-TEX®-institut och uppfyller strikta gränsvärden för skadliga ämnen. |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Sängöverkast
Ett bra överkast till ett vettigt pris
Namn: Marianne Valtersson
Mjuk
Mjuk och gosig. Använder ej som sängöverkast och skulle nog inte göra det heller då den är rätt hal
Namn: Evelina
Köp inte till fullpris.
Sömmarna började falla isär efter 1 enda tvätt. Mycket låg kvalitet hos materialet.
Namn: Mattias
Кувертюри
Много е хубава,десена е чудесен, идеално пасва на цвета на спалнята ми.
Namn: Жанета
Gutes Produkt zum keinen Preis
Die Decke funktioniert wunderbar. Schön leicht und weich und trotzdem warm. Ich bin begeistert.
Namn: Tom
Couverture
Elle est parfaite, douce , grande, légère. J’adore
Namn: Elisabeth
Excelentă
Este o cuvertură/pătură ideală, pufoasă și plăcută. Are dimensiunea perfectă pentru a acoperii patul de dormitor.
Namn: Nico
Fusselt alles voll
Wir haben die Decke vor ca. 3 Wochen gekauft. Sie wurde seitdem zweimal gewaschen und fusselt immer noch ununterbrochen. Das ganze Sofa ist voll und mit dunkler Kleidung kann man sich erst gar nicht auf das Sofa setzen, weil sofort alles voll mit hellen Fusseln ist.
Namn: Helena
Přehos přes postel.
Jsem spokojená s kvalitou. příjem. materiál
Namn: Super
max. elégedettek
gyönyörű és pihe-puha, szeretjük
Namn: erika
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


