HELAGS + VOSSLoungeset HELAGS + VOSS 2-sits svart
Skapa en bekväm uteplats med detta loungeset som kombinerar HELAGS sidobord med bordsskiva i fiberlera och VOSS loungesoffa med snabbtorkande dynor.
Egenskaper
- 2-sits loungeset: 2-sits loungesoffa och 1 sidobord
- Exklusiva dynor: Med slitstarkt, strukturvävt överdrag
- Bordsskiva i fiberlera: Slitstarkt och vädertåligt
- Konstrotting: Väderbeständig konstrotting i syntet
- Stomme i stål: Stabilt och slistarkt
- Tvättbart överdrag: Dynornas överdrag är avtagbart och kan tvättas i 30°C
2-sits loungeset
Detta set består av en 2-sits loungesoffa och 1 sidobord. De matchande loungemöblerna rymmer bekvämt 2 personer.
Exklusiva dynor
De inkluderade exklusiva sitt- och ryggdynorna låter dig luta dig tillbaka och slappna av med stor komfort. Dynorna har ett slitstarkt, strukturvävt överdrag som gör dem tåliga mot slitage. Förvara dynorna inomhus när de inte används för att skydda dem mot väder och vind och förlänga deras livslängd.
Bordsskiva i fiberlera
Sidobordet har en bordsskiva i fiberlera. Detta är ett kompositmaterial tillverkat av lera som förstärks av fibrer, så som cellulosafibrer eller fiberglas. Materialet är både slitstarkt och lättviktigt. Fiberlera är vädertåligt, vilket betyder att den motstår exponering av sol, fukt och temperaturändringar.
Konstrotting
Soffa och bord i konstrotting. Konstrotting är en lätt, syntetisk rotting som ger ett naturligt utseende, samtidigt som den är väderbeständig och underhållsfri.
Stomme i stål
Det pulverlackerade stålet är stadigt och slitstarkt. Stålets vikt ger god stabilitet.
Tvättbart överdrag
Dynornas överdrag har en dragkedja som gör att det enkelt kan tas av och tvättas i maskin i 30°C för att hålla det fräscht och rent. Dynornas fyllning kan inte tvättas.
| Personer | 2 |
|---|---|
| Soffa | |
| Storlek monterad | Bredd: 160 cm, Höjd: 72 cm, Djup: 86 cm, Sitthöjd: 26 |
| Bord | |
| Storlek monterad | Höjd: 50 cm, Diameter: 85 cm |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Specifikationer - Sidobord HELAGS Ø85xH50 svart
| Storlek monterad | Diameter: 85 cm, Höjd: 50 cm |
|---|---|
| Storlek omonterad | Bredd: 89 cm, Längd: 89 cm, Höjd: 14 cm |
| Vikt | 27 kg |
| Material | Ställning: Stål, Bordsskiva: Fiberlera är ett kompositmaterial med lågt underhåll tillverkat av lera förstärkt med fibrer, såsom cellulosafiber eller glasfiber. Detta ger ett slitstarkt, väderbeständigt och lätt material. |
| Form | Rund |
| Behandling | Pulverlackering skyddar metall mot slitage och rost. Pulverlackering är en process där man lägger ett skyddande lager av färgat pulver på metall. |
| Färg | Svart |
| Monteringsanvisning | Omonterat |
| Underhåll | Rengör med vatten och mild såpa. |
| Förvaring | Förvara inomhus under vintern |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Specifikationer - Loungesoffa VOSS 2-sits svart
| Storlek monterad | Bredd: 160 cm, Höjd: 72 cm, Djup: 86 cm |
|---|---|
| Sitthöjd | 26 |
| Storlek omonterad | Bredd: 86 cm, Längd: 163 cm, Höjd: 38 cm |
| Vikt | 30.5 kg |
| Material | Ram: Aluminium, Stål, Rygg: Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. |
| Möbeltassar | Polypropylen |
| Dyna | |
| Sittdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: Polyuretanskum, Skumdensitet: 25 kg/m³, Innerkudde: 100% polypropylen, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid separat, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Ryggdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: 100% polyester fiber, Innerkudde: 100% polypropylen, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid separat, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Personer | 2 |
| Behandling | Pulverlackering skyddar metall mot slitage och rost. Pulverlackering är en process där man lägger ett skyddande lager av färgat pulver på metall. |
| Färg | Svart |
| Testad för | 220 kg |
| Inklusiv | Exklusiva dynor med slitstarkt, strukturvävt överdrag |
| Monteringsanvisning | Omonterat |
| Underhåll | Rengör med vatten och mild såpa. |
| Förvaring | Förvara inomhus under vintern |
| Användning | Utomhus |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


