VONGELoungeset VONGE 5-sits svart
Loungeset:
Rekommenderade varor
Sitt bekvämt på din uteplats i rymliga VONGE loungeset. Detta 5-sits set består av en soffa och 2 stolar med bekväma dynor och ett matchande loungebord med bordsskiva i fibercement.
Egenskaper
- 5-sits loungeset: 3-sits loungesoffa, 2 loungestolar och 1 bord
- Exklusiva dynor: Med slitstarkt, strukturvävt överdrag
- Bordsskiva i fibercement: Väder- och värmebeständig
- Stomme i aluminium: Rostbeständig och lätt
- Tvättbar överdrag: Dynornas överdrag är avtagbart och kan tvättas i 30°C
- Enkelt underhåll: Material som kräver lite eller inget underhåll
- JUTLANDIA®: Skandinaviskt utomhusliv
5-sits loungeset
Detta loungeset består av en 3-sits soffa, 2 loungestolar och 1 loungebord. De matchande loungemöblerna kan bekvämt rymma 5 personer.
Exklusiva dynor
De inkluderade exklusiva sitt- och ryggdynorna låter dig luta dig tillbaka och slappna av med stor komfort. Dynorna har ett slitstarkt, strukturvävt överdrag som gör dem tåliga mot slitage. Förvara dynorna inomhus när de inte används för att skydda dem mot väder och vind och förlänga deras livslängd.
Bordsskiva i fibercement
Loungebordet har en bordsskiva av fibercement. Detta är ett slitstarkt, lätt kompositmaterial som är väder- och värmebeständigt.
Stomme i aluminium
Detta loungeset har en stomme av elegant, lätt aluminium. Den är rostbeständig och kräver inget underhåll. Aluminium är väderbeständigt vilket betyder att det håller sig fint även om det utsätts för sol, fukt och skillnader i temperatur.
Tvättbart överdrag
Dynornas överdrag har en dragkedja som gör att det enkelt kan tas av och maskintvättas i 30°C. Dynornas fyllning kan inte tvättas.
Enkelt underhåll
Detta loungeset är tillverkat av slitstarka kvalitetsmaterial som är underhållsfria. Rengör bara möbeln med vatten och mild tvål.
JUTLANDIA®
Trädgårdsprodukter av hög kvalitet som kombinerar modern design med funktion till fantastiska priser. En stor del av JUTLANDIA®´s trädgårdsmöbler är underhållsfria, och märket erbjuder även FSC®-certifierade trämöbler för uteplatsen.
| Loungeset | 3-sits soffa, 2 stolar, 1 bord |
|---|---|
| Soffa | |
| Storlek monterad | Bredd: 199 cm, Höjd: 78 cm, Djup: 77 cm, Sitthöjd: 42 |
| Material | Ram: Aluminium, Rygg: Aluminium, Sits: Aluminium, Armstöd: Aluminium |
| Typ | 3-sits soffa |
| Stol | |
| Storlek monterad | Bredd: 73, Höjd: 78 cm, Djup: 77 cm, Sitthöjd: 42 |
| Material | Ram: Aluminium, Rygg: Aluminium, Sits: Aluminium, Armstöd: Aluminium |
| Stol armstödshöjd | 64 cm |
| Bord | |
| Storlek monterad | Bredd: 64, Längd: 130 cm, Höjd: 39 cm |
| Material | Ram: Aluminium, Bordsskiva: Sintrad sten |
| Bordet höjd - golv tillllägsta kansten | 35 cm |
| Möbeltassar | Polypropylen |
| Storlek omonterad | Bredd: 193/142 cm, Längd: 68/72 cm, Höjd: 64/11 cm |
| Vikt | 42/23,5 kg |
| Färg | Svart |
| Personer | 5 |
| Inklusiv | Exklusiva dynor med slitstarkt, strukturvävt överdrag |
| Behandling | Pulverlackerad |
| Underhållsfri | Ja |
| Dyna | |
| Sittdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: Polyuretanskum/100% polyester, fiber, Skumdensitet: 25 kg/m³, Innerkudde: 100% polypropylen, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid med liknande färger, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Ryggdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: 100% polyester fiber, Innerkudde: 100% polypropylen, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid med liknande färger, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Max belastning | 550 kg |
| Testad för | 550 kg |
| Monteringsanvisning | Omonterat |
| Underhåll | Underhållsfritt. Rengör med vatten och mild såpa. |
| Förvaring | Förvara inomhus under vintern |
| Användning | Utomhus |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Toppen
Mycket enkelt att bygga, bra komfort, elegant.
Namn: Radek
Tökéletes
Könnyen össze szerelhető volt. Kényelmes, mutatós darab.
Namn: Szabina
*5
*5
Namn: Edina
Sehr schöne & bequeme Lounge
Die Vonge Lounge ist einfach aufzubauen. Die Bedienungsanleitung ist gut beschrieben. Die Lounge hat eine angenehme Höhe, man sitzt sehr bequem, aber man kann auch gut wieder aufstehen. Sieht gut aus und hat eine gute Preisleistung.
Namn: Verena Stark
Meble ogrodowe vonge
Bardzo ladny zestaw, latwy do zlozenia, wygodny i funkcjonalny
Namn: Piotr Przybyl
Iwjo
Wypoczynek spełnia nasze oczekiwania jest wygodny lekki i za rozsądna cenę
Namn: Iwona
VONGE
Garnitura je od prije poznata jer koristimo istu pa tako znam da je udobna i funkcionalna. Preporuk za pakovanje da na paketu stola se stavi etiketa da je lomljivo jer je moj sto došao sa razbijenom pločom. Jysk tim je u kratkom roku riješio reklamaciju sve pohvale.
Namn: Mirsada
Meble ogrodowe
Jestem bardzo zadowolona z zestawu. Chciałam solidne metalowe z poduchami i to jest to. Poduszki lekkie i bardzo wygodnie się siedzi.
Namn: I.P.
Perfecto
Perfecto como detalla en la info
Namn: Sandra
Altfor varmt stoff
Kjempefint sett! Men stoooooort trekk for at stoffet på putene ikke puster. Man blir våt av svette på bein og rygg.
Namn: Tonje
JUTLANDIA - Utomhusliv på skandinaviskt sätt
Säkra en bekväm sommar med högkvalitativa JUTLANDIA®-trädgårdsvaror som kombinerar funktion och modern design till utmärkta priser.
Antingen du vill möblera trädgårdens soligaste hörna, få vardagsrummet att smälta ihop med uteplatsen eller skapa en storstadsoas på balkongen så har JUTLANDIA lösningen. Sortimentet inehåller klassisk design och verkliga sommarfavoriter, samtliga med en skandinavisk touch.
Många av trädgårdsmöblerna från JUTLANDIA är underhållsfria och i sortimentet hittar du också FSC®-certifierade trämöbler. Detta innebär att träet kommer från ett ansvarsfullt bedrivet skogsbruk som garanterar god miljö för både natur, djur och människor.
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


