VONGELoungeset VONGE 6-sits svart
Loungeset:
Sitt bekvämt på din uteplats i rymliga VONGE loungeset. Detta 6-sits set består av en hörnsoffa med bekväma dynor och ett matchande loungebord med bordsskiva i fibercement. Setet passar för både middag och avkoppling.
Egenskaper
- 6-sits loungeset: 6-sits hörnsoffa och 1 bord
- Exklusiva dynor: Med slitstarkt, strukturvävt överdrag
- Höj- och sänkbart bord: Bordet kan höjas och sänkas så det passar som både trädgårdsbord och loungebord
- Bordsskiva i fibercement: Väder- och värmebeständig
- Stomme i aluminium: Rostbeständig och lätt
- Tvättbar överdrag: Dynornas överdrag är avtagbart och kan tvättas i 30°C
- Enkelt underhåll: Material som kräver lite eller inget underhåll
- JUTLANDIA®: Skandinaviskt utomhusliv
6-sits loungeset
Detta loungeset består av en 6-sits hörnsoffa och 1 loungebord. De matchande loungemöblerna kan bekvämt rymma 6 personer.
Exklusiva dynor
De inkluderade exklusiva sitt- och ryggdynorna låter dig luta dig tillbaka och slappna av med stor komfort. Dynorna har ett slitstarkt, strukturvävt överdrag som gör dem tåliga mot slitage. Förvara dynorna inomhus när de inte används för att skydda dem mot väder och vind och förlänga deras livslängd.
Höj- och sänkbart bord
Bordet kan justeras till en höjd av 44 cm eller 68 cm för att tillgodose olika behov. Du kan till exempel höja bordet för att passa som trädgårdsbord för middag och efteråt sänka bordet till loungebordshöjd för avkoppling.
Bordsskiva i fibercement
Loungebordet har en bordsskiva av fibercement. Detta är ett slitstarkt, lätt kompositmaterial som är väder- och värmebeständigt.
Stomme i aluminium
Detta loungeset har en stomme av elegant, lätt aluminium. Den är rostbeständig och kräver inget underhåll. Aluminium är väderbeständigt vilket betyder att det håller sig fint även om det utsätts för sol, fukt och skillnader i temperatur.
Tvättbart överdrag
Dynornas överdrag har en dragkedja som gör att det enkelt kan tas av och maskintvättas i 30°C. Dynornas fyllning kan inte tvättas.
Enkelt underhåll
Detta loungeset är tillverkat av slitstarka kvalitetsmaterial som är underhållsfria. Rengör bara möbeln med vatten och mild tvål.
JUTLANDIA®
Trädgårdsprodukter av hög kvalitet som kombinerar modern design med funktion till fantastiska priser. En stor del av JUTLANDIA®´s trädgårdsmöbler är underhållsfria, och märket erbjuder även FSC®-certifierade trämöbler för uteplatsen.
| Loungeset | 1 hörnsoffa, 1 bord |
|---|---|
| Soffa | |
| Storlek monterad | Bredd: 271 cm, Höjd: 78 cm, Djup: 208 cm, Sitthöjd: 42, Spegelvänd: Ja |
| Material | Ram: Aluminium, Rygg: Aluminium, Sits: Aluminium, Armstöd: Aluminium |
| Typ | Hörnsoffa |
| Bord | |
| Storlek monterad | Bredd: 74, Längd: 145 cm, Höjd: 45/67 cm |
| Material | Ram: Aluminium, Bordsskiva: Sintrad sten |
| Bordet höjd - golv tillllägsta kansten | 44/66 cm |
| Möbeltassar | Polypropylen |
| Storlek omonterad | Bredd: 63/81/82,5 cm, Längd: 191,5/85/152 cm, Höjd: 40/67/21 cm |
| Vikt | 30/16,5/33 kg |
| Färg | Svart |
| Personer | 6 |
| Inklusiv | Exklusiva dynor med slitstarkt, strukturvävt överdrag |
| Behandling | Pulverlackerad |
| Underhållsfri | Ja |
| Tillbehör | Soffan kan spegelvändas |
| Dyna | |
| Sittdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: Polyuretanskum/100% polyester, fiber, Skumdensitet: 25 kg/m³, Innerkudde: 100% polypropylen, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid med liknande färger, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Ryggdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: 100% polyester fiber, Innerkudde: 100% polypropylen, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid med liknande färger, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Max belastning | 660 kg |
| Testad för | 660 kg |
| Monteringsanvisning | Omonterat |
| Underhåll | Underhållsfritt. Rengör med vatten och mild såpa. |
| Förvaring | Förvara inomhus under vintern |
| Användning | Utomhus |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Hörnsoffa
Hörnsoffan är super bra så smart lösningar man kan höja o sänka bordet efter behov Den gör vår uteplats till bästa samlingsplatsen för familjen
Namn: A
Prachtige loungeset!
Prachtige loungeset met tafel. De tafel is in hoogte verstelbaar, zodat je er ook aan kunt eten. De set is redelijk makkelijk in elkaar te zetten. De kussens zitten goed. Een aanrader!!
Namn: Greetje
Чудовий куточок для гостей!
Користуємося вже третій рік, рекомендую ! Чудова якість, легка збірка! Основа із алюмінію, тому він легкий. Диван досить вмісткий, зручно розмістити компанію із 10 чоловік, доставляючи 2-3 стільці. Матеріал подушок і сидіння дуже якісний, легко прати. Вибирала на сайті по відгукам і абсолютно не жалкую, прекрасна річ!!!
Namn: Людмила
Loungebank Vonge
Prachtige bank en goede prijs/kwaliteit verhouding. Hele handige tafel erbij, erg blij mee
Namn: Inge
God kvalitet
Vi var så glade for sofaen at vi endte med at købe et ekstra sæt til vores anden terrasse. God kvalitet, let at holde ren og hynder tørre hurtigt hvis man skulle glemme at få dem lagt i læ for regnen. Bordets funktion med lav/høj indstilling bruger vi meget og virker fint. Bordet har i øvrigt en god vægt så det ikke flytter sig under brug
Namn: Mia
Fijne set
Fijne stevige set, ook in winkel goed geïnformeerd.
Namn: Wouter
Kerti garnitúra
Könnyen összeszerelhető, masszív a szerkezet és a szivacsok kényelmesek. Szerszámok is mellékelve voltak a csomagban.
Namn: Ágoston Tibor
Лаунж сет
Придбали такі меблі в альтанку, дуже задоволені якістю, зовнішнім виглядом, простотою зборки! Колір дуже красивий, сам куточок великий та комфортний, а стіл то окрема любов, стільниця із запеченого каменю виглядає розкішно)
Namn: Ксенія
Wygodny
Bardzo wygodny, wysoki zagłówek, idealna wielkość. Jedyny minus to dość ciężki blat stolika. Regulacja stolika to coś rewelacyjnego. Bardzo polecam.
Namn: Justyna
****
Polecam , mega wygodny
Namn: Namee
JUTLANDIA - Utomhusliv på skandinaviskt sätt
Säkra en bekväm sommar med högkvalitativa JUTLANDIA®-trädgårdsvaror som kombinerar funktion och modern design till utmärkta priser.
Antingen du vill möblera trädgårdens soligaste hörna, få vardagsrummet att smälta ihop med uteplatsen eller skapa en storstadsoas på balkongen så har JUTLANDIA lösningen. Sortimentet inehåller klassisk design och verkliga sommarfavoriter, samtliga med en skandinavisk touch.
Många av trädgårdsmöblerna från JUTLANDIA är underhållsfria och i sortimentet hittar du också FSC®-certifierade trämöbler. Detta innebär att träet kommer från ett ansvarsfullt bedrivet skogsbruk som garanterar god miljö för både natur, djur och människor.
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


