VEJLBYReclinerfåtölj VEJLBY ljus sand tyg
Tygklädsel. Sittdyna med pocketfjädrar och skumstoppning. Ryggdyna i skum. Med steglös lutningsmekanism och inbyggt benstöd. B75 x H100 x D91 cm
| Typ | Reclinerfåtölj |
|---|---|
| Material | Skum, PP (polypropylen), Plywood, Polyester, Polyetylenskum, Stål |
| Material | Sits: Skum, Plywood, Polyester, Stål, Rygg: Skum, Plywood, Polyester, Armstöd: Skum, Plywood, Polyester, Ben: PP (polypropylen) |
| Ram | Plywood |
| Sits | Tyg: Polyester, Skummaterial: Polyetylenskum, Skumdensitet: 25 kg/m³ |
| Ryggstöd | Tyg: Polyester, Skummaterial: Polyetylenskum, Skumdensitet: 25 kg/m³ |
| Armstöd | Tyg: Polyester, Skummaterial: Polyetylenskum, Skumdensitet: 25 kg/m³ |
| Ben | PP (polypropylen) |
| Fyllning | 100% polyester, 100% polyester |
| Yttermaterial | 100% polyester |
| Färg | Ljus sand |
| Funktion | Inbyggd benstöd, Steglös lutningsmekanism |
| Fjädertyp | |
| Storlek monterad | Bredd: 75 cm, Höjd: 100 cm, Djup: 91 cm |
| Sitthöjd | 47 |
| Sittdjup | 51 |
| Monteringsanvisning | Omonterat |
| Storlek omonterad | Bredd: 76 cm, Längd: 80 cm, Höjd: 58 cm |
| Vikt | 29 kg |
| Max belastning | 110 kg |
| Max belastning per sits | 110 kg |
| Antal kolli | 1 |
| Miljö-och hälsointyg | FSC® 100% |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Bra amningsfåtölj
Jätteskön. Köpte som amningsfåtölj och är supernöjd. Är du 180+ är fåtöljen aningen liten i storleken.
Namn: Micaela
Fantastisk!
Helt underbar fotölj! Perfekt till amning!
Namn: Amanda
Superfina o sköna
Snabb lev och en underbar fåtölj. Vi har skippat soffa och bara ha 4 st fåtöljer, vi älskar det!!
Namn: Nina
Jätteskön
Snygg, skön och lätt att montera!!!
Namn: Hth
Fåtölj
Mycket bra och skön samtligt tar den inte så stor plats. Billig och tåligt fint tyg. Super super Nöjd
Namn: Malin
Bekväm
Rätt kompakt men väldigt bekväm
Namn: Tanja
Bekväm
Rätt kompakt men väldigt bekväm
Namn: Tanja
Excelente relación calidad/precio
El sillón es muy cómodo, permite reclinarte en diferentes posiciones hasta acostarte totalmente. Perfecto para quien necesita de un buen descanso. Además es muy bonito.
Namn: Patricia
Odlična!
Jako smo zadovoljni s novom foteljom!!! Udobna je a opet dovoljno čvrsta. Visina uzglavlja dostatna za udoban položaj glave pri čitanju ili gledanju televizije. Boja je neutralna i lako se uklapa uz postojeći namještaj. Presvlaka je od čvrste tkanine. Sami smo ju sastavili u roku 10 minuta. Topla preporuka!!!
Namn: Brigita
María Dolores Vilarnau Sospedra
Me gusta y los comentarios son buenos
Namn: Dolores Vilarnau Sospedra
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


