SOLNAModulloungeset SOLNA 4-sits natur
Rekommenderade varor
SOLNA modulära loungeset ger dig flexibiliteten att anpassa och optimera din uteplats. Detta set består av 2 sittmoduler och 2 puffar med bekväma dynor och en matchande bordsmodul med en bordsskiva i FSC® hårdträ. Du kan enkelt placera modulerna i olika kombinationer som passar dina behov.
Egenskaper
- 4-sits loungeset: 2 hörn-/ändmoduler, 2 puffar och 1 bordsmodul
- Modulärt loungeset: Kan anpassas för att passa din uteplats
- Kvalitetskuddar: Med slitstarkt överdrag
- Bordsskiva i FSC® hårdträ: Kombinerar hållbarhet och naturlig skönhet
- Konstrotting: Väderbeständig konstrotting i syntet
- Stomme i stål: Robust och hållbar
- Tvättbart överdrag: Dynornas överdrag är avtagbart och kan tvättas i 30°C
- FSC® 100%: Trä och skogsbaserade material som används i denna produkt kommer från ansvarsfullt förvaltade FSC®-certifierade skogar
Modulärt loungeset
Detta loungeset består av 2 hörn-/ändmoduler, 2 puffmoduler och 1 bordsmodul. Ett modulär loungeset är en flexibel lösning som kan anpassas efter dina behov och din uteplats.
Kvalitetsdynor
De medföljande sitt- och ryggdynorna i hög kvalitet ger dig god vardagskomfort. Dynorna har ett slitstarkt överdrag vilket gör dem hållbara. Förvara dynorna inomhus när de inte används för att skydda dem från väder och vind och förlänga deras livslängd.
Bordsskiva i oljat FSC®-trä
Loungebordet har en bordsskiva tillverkad av FSC® hårdträ. Det erbjuder naturlig hållbarhet, lång livslängd och skönhet. Träet är behandlat med olja för att skydda det och framhäva dess naturliga färg. Regelbunden oljning av träet rekommenderas för att behålla sin färg och skydda det från fukt.
Konstrotting
Konstrotting är en lätt, syntetisk rotting som ger ett naturligt utseende samtidigt som den är underhållsfri. Konstortting är väderbeständig, vilket innebär att den tål exponering för sol, fukt och temperaturförändringar.
Stomme i stål
Den pulverlackerade stommen i stål är både robust och hållbar. Vikten av stålet ger god stabilitet.
Tvättbart överdrag
Dynornas överdrag har dragkedja som gör att de enkelt kan tas av och maskintvättas i 30 °C för att hålla dem fräscha och rena. KDynornas fyllning kan inte tvättas.
FSC® 100 %
FSC®-märket är din garanti för att materialen som används i denna produkt kommer från FSC®-certifierade skogar eller andra kontrollerade källor. Genom att välja FSC®-certifierade produkter hjälper du till att skydda världens skogar.
| Loungeset | 2 hörnmoduler, 2 puffar, 1 bord |
|---|---|
| Soffa | |
| Storlek monterad | Bredd: 95 cm, Höjd: 65 cm, Djup: 73 cm, Sitthöjd: 42 |
| Material | Ram: Stål, Rygg: Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. |
| Typ | Hörnsoffa |
| Fotpall | |
| Storlek monterad | Bredd: 85 cm, Höjd: 42 cm, Djup: 63 cm |
| Material | Ram: Stål, Rygg: Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. |
| Bord | |
| Storlek monterad | Bredd: 39, Längd: 72 cm, Höjd: 52 cm |
| Material | Ram: Stål, Bordsskiva: Massiv akacia |
| Möbeltassar | Polypropylen |
| Storlek omonterad | Bredd: 99/41 cm, Längd: 133/74,5 cm, Höjd: 77/54,5 cm |
| Vikt | 43,5/9,8 kg |
| Färg | Natur |
| Personer | 2 |
| Inklusiv | Kvalitetsdynor med slitstarkt överdrag |
| Behandling | Oljat, Pulverlackerad |
| Dyna | |
| Sittdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: Polyuretanskum/100% polyester, fiber, Skumdensitet: 17 kg/m³, Innerkudde: 100% polypropylen, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid med liknande färger, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Ryggdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: 100% polyester fiber, Innerkudde: 100% polypropylen, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid med liknande färger, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Max belastning | 440 kg |
| Testad för | 440 kg |
| Monteringsanvisning | Monterat |
| Miljö-och hälsointyg | FSC® 100% |
| Underhåll | Behandla med träolja enligt bifogad anvisning. |
| Förvaring | Förvara inomhus under vintern |
| Användning | Utomhus |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Lounge set
Trevlig utemöbel med bra kvalitet. Gillar att man kan kombinera den på olika sätt för flexibel användning.
Namn: Jessica
Loungeset Solna
Passar perfekt till mitt ändamål. Loungeset vid SPA badet. Så bra att man kan sätta ihop modulerna på olika sätt, så att man kan variera
Namn: Maria
Super
Świetny komplet sprawdza się na balkonie, wiele kombinacji które umożliwiają nieskończoną możliwość dopasowania do powierzchni balkonu.
Namn: Tatanka
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


