LILLESTROEMLoungeset LILLESTROEM 4-sits mörk sand
Rekommenderade varor
Uppgradera din uteplats med LILLESTROEM loungeset i mörk sand. Detta 4-sitsiga set består av en soffa och två stolar med bekväma dynor och ett matchande loungebord i stål.
Egenskaper
- 4-sits loungeset: 2-sits loungesoffa, 2 loungestolar och 1 bord
- Exklusiva kuddar: Med slitstarkt, strukturvävt överdrag
- Stålram: Robust och slitstarkt
- Washable cover: Dynornas överdrag är avtagbart och kan tvättas i 30°C
4-sits loungeset
Setet består av en 2-sits loungesoffa, 2 loungestolar och 1 loungebord. De matchande möblerna kan bekvämt rymma 4 personer.
Exklusiva dynor
De inkluderade exklusiva sitt- och ryggdynorna låter dig luta dig tillbaka och slappna av med stor komfort. Kuddarna har ett slitstarkt, strukturvävt överdrag, vilket gör dem hållbara. Förvara kuddarna inomhus när de inte används för att skydda dem mot väder och vind och förlänga deras livslängd.
Stålram
Den pulverlackerade stålramen är robust och slitstark. Stålramens tyngd ger god stabilitet.
Tvättbart överdrag
Dynornas överdrag har en dragkedja som gör att de enkelt kan tas av och maskintvättas i 30°C. Dynornas fyllning kan inte tvättas.
| Loungeset | 2-sits soffa, 2 stolar, 1 bord |
|---|---|
| Soffa | |
| Storlek monterad | Bredd: 133 cm, Höjd: 68 cm, Djup: 82 cm, Sitthöjd: 30 |
| Material | Ram: Stål, Rygg: Stål, Sits: Stål, Armstöd: Stål |
| Typ | 2-sits soffa |
| Stol | |
| Storlek monterad | Bredd: 70, Höjd: 68 cm, Djup: 82 cm, Sitthöjd: 30 |
| Material | Ram: Stål, Rygg: Stål, Sits: Stål, Armstöd: Stål |
| Stol armstödshöjd | 58 cm |
| Bord | |
| Storlek monterad | Bredd: 60, Längd: 100 cm, Höjd: 38 cm |
| Material | Ram: Stål, Bordsskiva: Stål |
| Bordet höjd - golv tillllägsta kansten | 35 cm |
| Möbeltassar | Polypropylen |
| Storlek omonterad | Bredd: 37,5/37,5 cm, Längd: 129,5/129,5 cm, Höjd: 65/65 cm |
| Vikt | 29,7/35,4 kg |
| Färg | Mörk sand |
| Personer | 4 |
| Inklusiv | Exklusiva dynor med slitstarkt, strukturvävt överdrag |
| Behandling | Pulverlackerad |
| Dyna | |
| Sittdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: Polyuretanskum/100% polyester, fiber, Skumdensitet: 25 kg/m³, Innerkudde: 100% polyester, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid med liknande färger, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Ryggdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: Polyuretanskum/100% polyester, fiber, Skumdensitet: 25 kg/m³, Innerkudde: 100% polyester, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid med liknande färger, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Max belastning | 440 kg |
| Testad för | 440 kg |
| Monteringsanvisning | Omonterat |
| Underhåll | Rengör med vatten och mild såpa. |
| Förvaring | Förvara inomhus under vintern |
| Användning | Utomhus |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Avskavd färg
Färgen är helt avskavd på bordet… kommer nog bli så över allting till slut
Namn: Emma
set lounge bello, buon prezzo, peccato per la filettatura
il set è molto bello, soprattutto il colore. L ho comprato da poco quindi non posso dire molto sulla durabilità ma ho una buona impressione, se non fosse.. Montandolo abbiamo riscontrato diversi problemi con la filettatura, alcuni bulloni non riuscivano ad entrare del tutto, rendendo la sedia non stabile del tutto. Non si può prenotare neanche il montaggio.. se non volete diventare matti come me non so se ve lo consiglio al 100%, magari con taskrabatt se il prezzo è scontato. Attenzione quindi con il reso se lo comprate in un negozio lontano da casa.
Namn: Michele Maria
Komplet ogrodowy
Ladnie sie prezentuje, wygodny, prosty w złożeniu. Polecam
Namn: Katarzyna
meble ogrodowe
super produkt ,super dostawa , jestem zadowolona.
Namn: evelina
Goed kwaliteit
Het is comfortabel zetels
Namn: Ahmed
Opinia
Zestaw bardzo fajny, wygodny, praktyczny ładnie się prezentuje
Namn: Beata
Polecam
Bardzo fajny, elegancki i wygodny komplet mebli na taras. Polecam.
Namn: Magda
Confort et qualité au rendez-vous
Très beau canapé de jardin. Bonne qualité de fabrication, assise confortable et design soigné. Bon rapport qualité-prix, conforme aux attentes.
Namn: Meg
Fint sett
Har dette settet i drivhuset! Fin farge og godt å sitte i. Putene er faste så de vil holde lenge på formen. Fin beige farge på putene. Veldig fornøyd !
Namn: Christina
Zys Zbigniew
Sehr gute service u beratungs
Namn: Zys
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


