VENLoungeset VEN 4-sits m/schäslong svart
Rekommenderade varor
Slappna av med komfort i VEN loungeset. Detta 4-sits loungeset består av 1 soffa med schäslong och 1 stol med bekväma dynor och 1 matchande loungebord med bordsskiva i FSC® hårdträ.
Egenskaper
- 4-sits loungeset: 3-sits loungesoffa, 1 loungestol och 1 bord
- Exklusiva dynor: Med slitstarkt, strukturvävt överdrag
- Vändbar soffa: Placera schäslongen på valfri sida av soffan
- Oljat FSC® hårdträ: Kombinerar hållbarhet och naturlig skönhet
- Konstrotting: Väderbeständig syntetisk rotting
- Stomme i stål: Robust och slitstark
- FSC® 100%: Träd och skogsbaserade material som används i denna produkt kommer från ansvarsfullt skötta FSC®-certifierade skogar
4-sits loungeset
Setet består av en 3-sits loungesoffa, 1 loungestol och 1 loungebord. De matchande möblerna kan bekvämt rymma 4 personer.
Exklusiva dynor
De inkluderade exklusiva sitt- och ryggdynorna låter dig luta dig tillbaka och slappna av med stor komfort. Kuddarna har ett slitstarkt, strukturvävt överdrag, vilket gör dem hållbara. Förvara kuddarna inomhus när de inte används för att skydda dem mot väder och vind och förlänga deras livslängd.
Vändbar soffa
Du kan placera schäslongen på vänster eller höger sida av soffan beroende på vad som passar din uteplats bäst.
Oljat FSC® hårdträ
FSC® hårdträ erbjuder naturlig hållbarhet, livslängd och skönhet. Träet är behandlat med olja för att skydda det och framhäva dess naturliga färg. Regelbunden oljning av träet rekommenderas för att bibehålla dess färg och skydda det från fukt.
Konstrotting
Konstrotting är en lätt, syntetisk rotting som ger ett naturligt utseende samtidigt som den är underhållsfri. Konstrotting är väderbeständigt, vilket innebär att det tål exponering av sol, fukt och temperaturförändringar.
Stomme i stål
Den pulverlackerade stålramen är både robust och slitstark. Vikten av en stålram ger god stabilitet.
FSC® 100 %
FSC®-märket är din garanti för att materialen som används i denna produkt kommer från FSC®-certifierade skogar eller andra kontrollerade källor. Genom att välja FSC®-certifierade produkter hjälper du till att skydda världens skogar.
| Loungeset | 3-sits soffa med schäslong, 1 stol, 1 bord |
|---|---|
| Soffa | |
| Storlek monterad | Bredd: 178 cm, Höjd: 75 cm, Djup: 69/140 cm, Sitthöjd: 43, Spegelvänd: Ja |
| Material | Ram: Stål, Rygg: Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. |
| Typ | 3-sits soffa med schäslong |
| Stol | |
| Storlek monterad | Bredd: 66, Höjd: 75 cm, Djup: 68 cm, Sitthöjd: 43 |
| Material | Ram: Stål, Rygg: Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. |
| Stol armstödshöjd | 60 cm |
| Bord | |
| Storlek monterad | Bredd: 56, Längd: 93 cm, Höjd: 43 cm |
| Material | Ram: Konstrotting är ett syntetiskt lättviktsmaterial. Det är slitstarkt, UV-skyddat och väderbeständigt. |
| Bordet höjd - golv tillllägsta kansten | 41 cm |
| Möbeltassar | Polypropylen |
| Storlek omonterad | Bredd: 76/65 cm, Längd: 174/69 cm, Höjd: 36,5/36 cm |
| Vikt | 36,5/16,6 kg |
| Färg | Svart |
| Personer | 4 |
| Inklusiv | Exklusiva dynor med slitstarkt, strukturvävt överdrag |
| Behandling | Oljat, Pulverlackerad |
| Tillbehör | Soffan kan spegelvändas |
| Dyna | |
| Sittdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: Polyuretanskum/100% polyester, fiber, Skumdensitet: 23 kg/m³, Innerkudde: 100% polypropylen, Tvätt: 30°C, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Tvätta alltid med liknande färger, Stäng blixtlåset innan tvätt, Tvättbart överdrag |
| Ryggdyna | Tyg: 100% polyester, Stoppning: 100% polyester fiber, Innerkudde: 100% polypropylen, Tvätt: Nej, Blekning: Använd ej blekmedel, Torktumling: Får inte torktumlas, Strykning: Kan inte strykas, Kemtvätt: Tål ej kemtvätt, Instruktion: Fläckar kan tvättas bort med vatten |
| Max belastning | 440 kg |
| Testad för | 440 kg |
| Monteringsanvisning | Omonterat |
| Miljö-och hälsointyg | FSC® 100% |
| Underhåll | Behandla med träolja enligt bifogad anvisning. |
| Förvaring | Förvara inomhus under vintern |
| Användning | Utomhus |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Snyggt och prisvärt set
Gillar att detta set är lite nättare i formen än vad andra konstrotting-set är. Lätt att montera då alla bitar är väl märkta och instruktionerna tydliga. Rekommenderar att köpa till ett överdragsskydd så slipper man bära ut och in dynorna.
Namn: Christel
Utemöbler Ven
Mycket nöjd med mitt köp
Namn: Åse
Tunna dynor
Lite tunna och halkiga dynor och en av den var det inte sytt ordentligt i sömnen men det ska nog gå att sy ihop. Tur att vi var 2 som hjälptes åt att skruva ihop den, hade inte fixat det själv
Namn: Marita
Leuke tuinset
Leuke set voor dit geld. Goede en duidelijke beschrijving van montage, netjes verpakt, goed genummerd en voldoende schroeven en gereedschap zit erbij
Namn: Olga
Loungeset Ven
Leuke set voor dat geld. Monteren is simpel. Jammer dat er geen passende hoes erbij leverbaar is.
Namn: Kooijman
Buena compra
Satisfecho con la Compra. Buen material y precio asequible
Namn: Fernando
Rossz elemeket kuldtek
Marcius 3-an rendeltem. Tobb mint egy het volt, mire megerkezett, es a dobozban rossz elemek voltak, ezert nem lehetett osszerakni. Azota is varok a hozza illo elemekre...
Namn: Richard
Lounge Set
Die Lounge sieht super aus. Ausreichend Platz für 4 Personen.
Namn: Kleinschmit
Schnelle Lieferung
Das Produkt wurde pünktlich geliefert und die Qualität ist Spitze!
Namn: Beate
Set canapea gradina
Se putea mai bine
Namn: Dan
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


