BEDERDynbox BEDER B155xH71xD78 hårdträ
Storlek:
Rekommenderade varor
Dynbox i oljat FSC® hårdträ och galvaniserat stål. Med praktiskt hydrauliskt lock. B155 x H71 X D78 cm
| Storlek monterad | Bredd: 155 cm, Höjd: 71 cm, Djup: 78 cm, Liter: 605 L |
|---|---|
| Storlek omonterad | Bredd: 84/70 cm, Längd: 161/151 cm, Höjd: 12/9 cm |
| Vikt | 53 kg |
| Möbeltassar | Polyetylen |
| Material | |
| Ram | Massiv eukalyptus |
| Sidor | Polypropylen, Massiv eukalyptus |
| Top | Galvaniserat stål |
| Innermått | Bredd:147 cm,Längd:58 cm,Höjd:71 |
| Tillbehör | Hydrauliskt lock |
| Behandling | Oljat, Pulverlackerad |
| Färg | Natur |
| Monteringsanvisning | Omonterat |
| Miljö-och hälsointyg | FSC® 100% |
| Underhåll | Behandla med träolja enligt bifogad anvisning. |
| Förvaring | Förvara inomhus under vintern |
| Användning | Utomhus |
| Producent | JYSK A/S Sødalsparken 18, DK-8220 Brabrand JYSK.com |
Dynbox
Lätt att montera samt väldigt robust är jättenöjd
Namn: Urban Lindberg
tökéletes
A kisebb változata nem volt megfelelő, mert a 60*60 cm-es párnák nem fértek el benne. Ez viszont sokkal nagyobb, kényelmesen elférnek benne a párnák és minősége is kiváló.
Namn: Péter
Kussenbox beder
Ik ben heel tevreden over de box, toch een klein puntje van verbetering. Jammer dat er aan de buitenkant geen extra hendeltje of hiervoor een voorziening is, aangezien de pompjes voor het sluiten niet zo sterk zijn. Ik ben bang bij hevige windstoten dat het deksel zal open waaien.
Namn: Marleen Deschryver
Perfect
Read some poor reviews but it is perfect for what it is supposed to do. Looks great, heavy lid, good air flow to keeps cushions aired and dry.
Namn: Andrew
Zelo dober zaboj, lep
Zaboj je zelo kvalitetno izdelan, posamezne ploskve je treba po dostavi sestaviti z vijaki. Na notranji strani je zaboj obložen s plastičnim panelom. Kovinski pokrov ima amortizerje za lažje odpiranje. Pogrešam mehanizem za blokado neželenega odpiranja pokrova ob močnejših sunkih vetra.
Namn: Danijel
Auflagenbox gefällt!
Obwohl der Metalldeckel, durch seine Gasdruckdämpfer, bei Wind von alleine aufgeht, ist diese Box schon ein Hingucker. Vielleicht wird der Hersteller ja noch eine Vorhangschloss-Haspe montieren um das Problemchen zu lösen. Ich habs gemacht
Namn: Frank Schubert
schöne Truhe mit Nachbesserungsbedarf
Die Truhe sieht sehr wertig aus und lässt sich einfach aufbauen. Leider ist der Boden aus recht leichtem Material (Plastik) und weist seitlich recht große Lücken auf, sodass die Box nicht wirklich dicht ist und Mäuse ungehindert einwandern können. Schade, dass so ein teures und wertiges Produkt hier nicht wirklich durchdacht wurde.
Namn: C.D.
Qualität und Optik Top
Sind sehr zufrieden mit der Box, alle Kissen unsere Gartenlounge passen Perfekt hinein. Aufbau ohne Probleme.
Namn: Daniel
Úžasný box, doporučuji
Box je velice kvalitní, boky z tvrdého dřeva, víko z plechu. Na box se dá sednout, neprší do nej. Fotka odpovídá skutečnosti. Určitě doporučuji! Dřevo lze i přetřít (mám vyzkoušeno, vypadá to báječně :-)).
Namn: Alžběta
Destul de ok
Nu pot sa zic ca sunt foarte multumit de produs. Partea de jos este prinsa in 4 locuri si raman spatii foarte mari. Plasticul din interior nu este de calitate.
Namn: Dragos Nichifor
JUTLANDIA - Utomhusliv på skandinaviskt sätt
Säkra en bekväm sommar med högkvalitativa JUTLANDIA®-trädgårdsvaror som kombinerar funktion och modern design till utmärkta priser.
Antingen du vill möblera trädgårdens soligaste hörna, få vardagsrummet att smälta ihop med uteplatsen eller skapa en storstadsoas på balkongen så har JUTLANDIA lösningen. Sortimentet inehåller klassisk design och verkliga sommarfavoriter, samtliga med en skandinavisk touch.
Många av trädgårdsmöblerna från JUTLANDIA är underhållsfria och i sortimentet hittar du också FSC®-certifierade trämöbler. Detta innebär att träet kommer från ett ansvarsfullt bedrivet skogsbruk som garanterar god miljö för både natur, djur och människor.
När du handlar online på JYSK, finns det flera olika leveransalternativ att välja mellan.
Du kan få din order skickad till din lokala JYSK-butik eller direkt hem till dörren med hemleverans.
Click & Collect – kostnadsfritt
Med Click & Collect kan du reservera varor online och hämta upp dem i din lokala JYSK-butik. När du reserverar varor online kommer JYSK att bekräfta att din order är redo för upphämtning inom 30 minuter. Click & Collect är kostnadsfritt och du behöver inte betala dina produkter förrän du hämtar upp dem i butiken.
Köp online - hämta i butik – fri frakt
På JYSK.se hittar du ett bredare sortiment av varor.
Om du vill köpa ”ENDAST ONLINE” varor, kan du lägga en order och betala den på JYSK.se för att sedan hämta upp din order utan extra kostnad i din lokala JYSK-butik.
När din beställning är klar för upphämtning kommer du att bli kontaktad av JYSK. Observera att vissa produkter inte är tillgängliga med detta leveransalternativ på grund av produktens vikt eller förpackningsproblem.
Hemleverans av postpaket – se priserna här
När du handlar online, kan du alltid välja att få din beställning levererad hem till dig, till arbetsplatsen eller till ett annat ställe som passar dig. Våra postpaket skickas via PostNord.
Hemleverans av stora varor – se priserna här
När du handlar större och tyngre varor såsom madrasser, soffor eller andra typer av möbler, kan hemleverans vara att föredra. JYSK samarbetar med välkända och säkra fraktfirmor runt om i världen för att se till så att din leverans kommer fram i tid. Som kund kan du välja att få din beställning levererad till din trottoar/tomt eller köpa till inbärning vilket innebär att din beställning bärs in i det första rummet efter huvudentrén. Du kan välja mellan leverans till trottoaren eller inburen hemleverans till ett rum som du själv väljer.
Endast i butik
Vi är stolta över vårt stora sortiment online. Men ibland kan en specifik vara endast köpas via Click & Collect eller direkt i butik. I vanligaste fall handlar det om ömtåliga varor, utgående varor eller varor som endast sålts under en kortare tid.
Fraktkostnader
Läs mer om våra fraktkostnader.


